سوشیال سیگنال یا سیگنال شبکه های اجتماعی به طور کلی به کارهایی گفته میشود که کاربران در شبکه های اجتماعی ، در رابطه با سایت شما انجام میدهند.

لایک ، کامنت ، شیر ، ریتوئیت و … از جمله مورادی هستند که به عنوان سوشیال سیگنال از آنها استفاده میکنیم.

سوشیال سیگنال به چه دردی میخورد؟

سوشیال سیگنال به عنوان یکی از فاکتورها و عوامل افزایش رتبه سایت در نتایج سرچ گوگل محسوب میشود.

سوشیال سیگنال در کنار بک لینک و ترافیک ورودی از گوگل ، سه عامل عامل اصلی در سئو خارجی یا Off Page SEO محسوب میشوند.

یعنی هرچه Social Signal مربوط به سایت شما بالاتر باشد ، امکان افزایش رتبه سایت شما در کلمات کلیدی مختلف بالا خواهد بود.

آیا واقعا Social Signal بر سئو تاثیر گذار است؟

در مصاحبه با Search Engine Expo ، مت کاتس مسئول بخش ضد اسپم گوگل (در آن زمان) رسما اعلام کرد سوشیال سیگنال از موارد تاثیر گزار در نتایج سرچ گوگل است که به مرور زمان اهمیت آن افزایش پیدا خواهد کرد.

میتوانید این ویدیو را در یوتیوب ببینید (روی عکس کلیک کنید):

علاوه بر گفته خود مت کاتس ، تجربه کار ما در مدیران سایت ثابت کرده که سوشیال سیگنال اگر درست استفاده شود و در کنار باقی فاکتورهای سئو قرار بگیرد تاثیر گذار خواهد بود.

در مورد روش صحیح استفاده از سوشیال سیگنال در این مقاله صحبت خواهد شد.

چرا سوشیال سیگنال روی رتبه سایت تاثیر گذار است؟

اجازه بدید اول به یک سوال خیلی مهم در سئو پاسخ بدیم…

چرا گوگل باید با سرچ عبارت تست”  یک سایت رو در نتیجه اول و یک سایت رو در نتیجه دوم قرار بدهد؟

چرا یک سری سایت ها در انتهای صفحه اول و بعضی سایت ها در صفحات دو به بعد قرار میگیرند؟ (و عملا ورودی از گوگل ندارند)

مطمئنا گوگل برای این چینش، الگوریتم ها و فرمولهایی را در نظر گرفته است.

در اینجا قصد ندارم در مورد الگوریتم های گوگل صحبت کنم ، بلکه قصد دارم به این موضوع بپردازم که این الگوریتم ها و فرمول ها با چه هدفی نوشته شده اند؟

جواب یک عبارت است : نمایش بهترین سایت برای کاربر در نتایج سرچ گوگل”

گوگل هم مثل هر کسب و کار اینترنتی دیگر ، برای حیات خود به کسب رضایت مشتریان نیازمند است.

چرا مردم به سراغ موتورهای جستجو دیگر (مثل بینگ ) نمیروند؟ چونکه گوگل توانسته بهترین نتایج را در اکثر سرچ ها به کاربران نمایش دهد.

یعنی وقتی شما به دنبال خرید لوازم ساختمانی” هستید و در گوگل عبارت خرید لوازم ساختمانی را سرچ میکنید ، گوگل سایت هایی را به شما نشان میدهد که به بهترین شکل جواب شما را بدهند.

برای رسیدن به این نتیجه گوگل در ابتدا از لینک ها کمک گرفت. یعنی گوگل اینطور در نظر گرفت که وقتی مثلا وبسایت ModiranSite.com از ۱۰۰۰ سایت مختلف لینک گرفته است ولی سایت رقیب ، فقط از ۱۰ سایت لینک گرفته ، یعنی مدیران سایت محبوبیت بیشتری دارد.

با افزایش محبوبیت شبکه های اجتماعی، کاملا منطقی بود که گوگل هم به سمت استفاده از این شبکه های اجتماعی برای شناسایی علایق مردم بیاید.

یعنی وقتی من سایتی را در شبکه اجتماعی خودم قرار میدهم و در مورد آن صحبت میکنم، احتمال زیادی آن سایت مورد علاقه من است و آن را دوست دارم.

طبیعتا وقتی به یک سایت علاقه دارم و در نتایج سرچ کلمات مرتبط ، آن سایت برای من نمایش داده میشود ، حس رضایت بیشتری دارم و از سرچ خودم در گوگل راضی تر خواهم بود.

مطالعه بیشتر :  آشنایی با الگوریتم فلوریدا 2 (2 Florida) ، اسفند 1397

به همین دلیل گوگل سوشیال سیگنال را به فاکتورهای تاثیر گذار بر سئو اضافه کرد.

به این طریق وقتی لینکی از سایت ما در شبکه های اجتماعی قرار میگیرد و آن پست به اشتراک گذاشته میشود ، لایک میخورد ، ریتوئیت میشود و … به گوگل این پیام منتقل میشود که این سایت پیش مردم محبوبیت دارد و در نتایج سرچ گوگل باید در رتبه بالاتری قرار بگیرد.

از چه شبکه های اجتماعی میتوان سوشیال سیگنال بدست آورد؟

سوشیال مدیا برای سوشیال سیگنال

قبل از هر چیز باید دو نکته را مطرح کنم:

1. اولا که گوگل به طور رسمی خیلی از موارد را اعلام نمیکند ، یعنی نمیتوان به شکل دقیقی لیست تمام سایت های تاثیر گذار در سوشیال سیگنال را گفت (هرچند تاثیر گذاری بعضی سایت ها را بررسی میکنیم)
  2. دوما تلگرام شبکه اجتماعی نیست! پیام رسان است و از این قاعده مستثنی است (در حال حاضر که اینطور است)

حالا بریم سراغ پاسخ به سوال بالا:

برای به دست آوردن سوشیال سیگنال ، سایت هایی که بیشترین تاثیر را دارند سایت های زیر هستند:

1. فیسبوک
  2. لینکدین
  3. توئیتر
  4. پینترست
  5. گوگل پلاس (تاثیر بسیار بالایی دارد ولی متاسفانه به گفته مسئولین گوگل از دسترس خارج خواهد شد)

نه اینکه فقط این سایت ها بر سوشیال سیگنال تاثیر گذار هستند ، ولی تاثیر بالایی دارند.

به خصوص لینکدین و توئیتر در ایران از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

از آنجایی که اینستاگرام در قرار دادن بک لینک محدودیت های زیادی دارد ، معمولا در بحث سوشیال سیگنال ها خیلی جدی گرفته نمیشود.

به طور کلی اگر قصد نهایت استفاده از سوشیال سیگنال را دارید به هیچ عنوان ۵ سایتی که لیست کردیم را از دست ندهید.(فیسبوک ، لینکدین ، توئیتر ، پینترست، گوگل پلاس)

قدم اول دریافت سوشیال سیگنال (رایگان و پولی)

چه قصد دارید سوشیال سیگنال بخرید ، چه قصد دارید خودتان به صورت رایگان سوشیال سیگنال ایجاد کنید ، باید دو کار مهم انجام دهید:

1. در شبکه های اجتماعی مختلف اکانت بسازید (خیلی مهم نیست که یک اکانت مخصوص سایت شما باشد و از اکانت شخصی هم میتوانید استفاده کنید)
  2. پست های خود را به شبکه های اجتماعی ارسال کنید

در مورد عضویت که قاعدتا سوال خاصی نیست ، ولی اگر هم سوالی بود در کامنت بپرسید در خدمتتون هستیم…

برای ارسال پست ها به شبکه های اجتماعی میتوانید به صورت دستی لینک هر پستی که مینویسید را در قالب یک پست در شبکه های اجتماعی قرار دهید و ترجیحا مقداری متن هم درباره پست خود بنویسید.

اگر سایت شما وردپرسی هست با استفاده از افزونه رایگان Blog2Social پست های خود را خیلی راحت تر در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید.

اگر در کار با این افزونه نیاز به آموزش دارید میتوانید ویدیو آموزشی زیر را (که در سال ۹۶ ضبط شده)  ببینید:

سوشیال سیگنال رایگان با روش های کلاه سفید

برای ساخت رایگان سوشیال سیگنال کلاه سفید (به طور کلی در سئو روش های کلاه سفید” به روش هایی گفته میشود که مورد تایید و هماهنگ با قوانین گوگل هستند) میتوانید از روش های زیر استفاده کنید:

1. قرار دادن دکمه اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی در سایت
  2. دعوت از کاربران برای اشتراک گذاری مطالب و لینک شما در شبکه های اجتماعی
  3. راه اندازی کمپین های جذب سوشیال سیگنال (به طور کلی کمک گرفتن از گیمیفیکیشن یا بازی گونگی)
  4. افزایش ارتباطات واقعی در شبکه های اجتماعی (برای ایرانیان امکان اینکار در توئیتر و لینکدین به خوبی وجود دارد)
  5. قرار دادن پست های جنجالی در شبکه های اجتماعی

روش ۱ : دکمه اشتراک گذاری

در رابطه با راه های ذکر شده در بالا ، معمولا در ایران زیاد از دکمه های اشتراک گذاری محتوا استفاده نمیشود که تاثیر آن را برای دریافت سوشیال سیگنال کم میکند. به هر حال اگر قصد قرار دادن این دکمه ها را در سایت خود داشتید و به صورت پیش فرص این بخش روی سایت شما نبود ، برای سایت های وردپرسی میتوانید از افزنه Super Socializer یا AddThis استفاده کنید (برای دانلود افزونه روی عکس زیر کلیک کنید):

در این بین حتی میتوانیم پست های خود را محدود کنیم و از کاربران بخوایم برای دیدن بخش خاصی از مطلب ، سایت مارا در شبکه های اجتماعی خود اشتراک گذاری کنند.

سایت های وردپرسی در این راستا میتوانند به این صفحه از سایت وردپرس مراجعه کنید تا لیستی از افزونه های رایگان را ببینید، یا اگر دنبال یک افزونه خاص هستید از افزونه OnePress زیر استفاده کنید:

متاسفانه به دلیل فیلترینگ اکثر شبکه های اجتماعی در این افزونه ها قابل استفاده نیستند!

روش ۲ : CTA یا Call To Action

Call To Action یا دعوت به عمل ، به طور کلی در دیجیتال مارکتینگ جایگاه ویژه ای دارد.

در اینجا ، ما برای دریافت سوشیال سیگنال از کاربرمان به طور مستقیم درخواست یک عمل میکنیم.

مثلا لایک پست ، یا اشتراک گذاری یا ریتوئیت کردن و …

دعوت از کاربر برای محتواهای ما در شبکه های اجتماعی کاملا عملی است و در صورتی که محتوای خوب بگذارید و ارتباط خوبی با کاربرانتان داشته باشید ، اینکار کاملا ممکن است.

روش ۳ : راه اندازی کمپین

احتمالا شما هم در اینستاگرام دیده اید که یک دفعه یک هشتگ خاص مورد توجه کاربران قرار میگیرد ، یک پست یا تصویر خاص دست به دست میشود و استفاده از یک اصطلاح خاص رایج میگردد.

به این کار راه اندازی کمپین گفته میشود.

حالا شما برای این کار هزینه میکنید ، مثلا جایزه در نظر میگیرید یا صرفا با قرار دادن یک پست جالب و … نظر مردم را به سمت خود جلب میکنید ، فرقی برای سوشیال سیگنال ما ندارد.

همین که به دلیل حرف در مورد سایت شما در شبکه اجتماعی بپیچد و همه در خبر خود به سایت شما لینک دهند ، یک کمپین راه افتاده که میتواند برای شما مفید باشد.

روش ۴ : ارتباطات واقعی در شبکه های اجتماعی

فعالیت صحیح در شبکه های اجتماعی و ارتباط گرفتن یک راه سالم و سریع برای به دست آوردن سوشیال سیگنال رایگان است.

همین که ما در لینکدین با ۱۰ نفر از افراد تاثیرگذار ارتباط بگیریم ، برای پست های انها کامنت بگذاریم و در پست های خوبی به آنها اشاره کرده و نام انها را منشن کنیم، میتواند باعث شوند تا آنها هم پست های مارا اشتراک گذاری کنند و برای ما کمنت گذاشته یا مارا لایک کنند.

از اینجا به بعد فقط لازم داریم در پست هایی که میگذاریم ، لینک مطالب خود را قرار دهیم.

روش ۵ : قرار دادن پست های جنجالی

این هم مثل بحث کمپین عمل میکند.

اینکه خیلی اروم و به دور از هیجان باشیم خیلی خوب است ، اما نه برای سوشیال سیگنال…

قرار دادن پست های مقایسه بین محصولات مختلف ، دادن نرات جنجالی و … میتوانید باعث افزایش درگیری کاربران با پست ما شود.

به این طریق معمولا افراد موافق با کامنت ، لایک ، فالو ، اشتراک گذاری نظر موافق خود را اعلام کرده و باعث افزایش سوشیال سیگنال های ما میشوند و افراد مخالف با کامنت هایشان برای ما سوشیال سیگنال های واقعی به وجود میاورند.

منبع: اینجا

سوشیال سیگنال چیست؟

ارسال بار از کانادا به ایران بعد از تحریم ها

بازاریابی مجازی / کسب و کار الکترونیک

های ,، ,سایت ,سوشیال ,سیگنال ,  ,سوشیال سیگنال ,شبکه های ,های اجتماعی ,در شبکه ,اشتراک گذاری ,دریافت سوشیال سیگنال ,سوشیال سیگنال رایگان ,برای دریافت سوشیال ,دکمه اشتراک گذاری

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Mon coin de solitude خدمات کامپیوتری و چاپ معرفی و بررسی محصولات جی ال ایکس دانلود خلاصه درس pdf تعمیرات و ریمپ تخصصی انواع ایسیو ECU کامپیوتر خودروهای ایرانی و خارجی همه چیز در مورد آشپزی و روش پخت غذا بازار اینترنتی امپایر مووی بخوانیم تا بیشتر بدانیم شرکت سجاده نقش